Novosti i obaveštenja

Pravila, obaveštenja i druge osnovne informacije o forumu.

Moderators: Smiley, Darko

Smiley
Site Admin
Been thanked: 2 times

Re: Novosti i obaveštenja

Post by Smiley » 16 Aug 2015, 16:19

Biću dovoljno lenj i samo prekopirati prošlogodišnje obaveštenje, uz promenu datuma:
Smiley wrote:Do kraja dana će biti uneta sva novija zaduženja po letnjem redu vožnje, a od sutra, 17.8.2015, ona više neće biti unošena, zbog toga što je ostalo malo vremena do zimskog reda vožnje, čijim početkom će njihovo unošenje biti nastavljeno. Stoga molim članove da informacije tog tipa ne ostavljaju u temama ili u privatnim porukama. Spiskovi reklama i voznog parka/rashodovanih vozila će se redovno ažurirati.
Smiley
Site Admin

Post by Smiley » 25 Sep 2015, 10:41

Obaveštenje vezano za pisanje primedbi na rad GSP-a

Već skoro dva meseca, tačnije, od 5. avgusta, ljudi iz GSP-a koji su primedbe obrađivali ne pristupaju ovde zbog godišnjih odmora, zdravstvenih problema i privatnih obaveza - po svemu sudeći, sve se skupilo. Nakon poslednjeg ostvarenog kontakta je pomenuto neko vreme povratka, no kako ono nije ispunjeno, smatram da je vreme da vas obavestim o čemu se radi.

Pošto ne znam kada će (i da li će) se sve vratiti na staro, preostaje mi jedino da zaključim da primedbe koje ste upućivali od navedenog datuma neće biti obrađene, te da njih, ali i one koje budete imali u narednom periodu možete ostaviti u kontakt-formi na sajtu GSP-a ili na broj telefona 366-4047 svakog radnog dana u periodu od 7 do 15 časova. Što se tiče samog postupka dobijanja odgovora, moje iskustvo je da ga u kontakt-formi ne dobijate, dok pozivom dobijate broj pod kojim je primedba zavedena i rok razrešenja/dobijanja odgovora - mogu vas oni pozvati kada to bude gotovo, a ako poziv izostane, uvek se po broju primedbe može proveriti dokle se stiglo.

Nažalost, sve što se dogodilo nije do nas (moje lično mišljenje je da smo i mi i vi stavljeni u nefer poziciju zbog izostanka nekih konkretnih rokova i informacija o odsustvu - bez obzira što je sve neobavezujuće, smatram da je trebalo da budemo obavešteni i o eventualnom odustajanju, ako je to u pitanju), no svejedno se izvinjavam svim članovima koji su zbog ove situacije imali neku neprijatnost. Sve novosti na ovu temu će biti postavljene u ovde.
Smiley
Site Admin

Post by Smiley » 10 Dec 2015, 17:28

mamatata wrote:Сигурно се неће ништа задуживати још 20ак дана на 94, јер им је битно бројно стање на линији, до доласка приватника(коначно)
Oni možda i hoće zaduživati štošta, no suštinu si napisao - evo i zvanično da napišem...

Upoznati ste već sa promenama koje nas očekuju od januara, tako da je besmisleno bilo šta menjati po spiskovima redovnih vozila više. Za januar je trenutno u pripremi nešto drugačiji izgled redova vožnje dostupnih na forumu (za neke linije je to već urađeno, možda je neko i primetio), a verovatno će biti nekakvih drugih reorganizacija (pre svega vezano za organizaciju podforuma vezanih za privatne prevoznike), tako da sem nedostatka potrebe, nemamo ni vremena da uređujemo te spiskove.

Na kraju, topla preporuka svima koji su se eto baš sada užarili u praćenju redovnih vozila je da ne troše energiju bezveze, već da je čuvaju i da podjednako lepo zagreju tastature u januaru, jer će sigurno biti mnogo toga što treba popisati. :)
Smiley
Site Admin

Post by Smiley » 02 Feb 2016, 20:43

Od večeras se moderatorskom timu pridružio i Bozidar97.
Smiley
Site Admin

Post by Smiley » 22 Jan 2017, 13:09

Zbog konstantnog provociranja, oglušavanja o pravila foruma i kolegijalne sugestije članova, a potom i moderatora, kao i izuzetno bezobraznog ponašanja, član Крле јe banovan.

Svim članovima ovim putem želim nastavak druženja u prijatnoj atmosferi.
Smiley
Site Admin

Bez ažuriranja spiskova do kraja letnjeg reda vožnje

Post by Smiley » 13 Aug 2017, 11:58

Imajući u vidu da je do zimskog reda vožnje ostalo 15-ak dana, od ponedeljka, 14.8.2017. godine, unošenje zaduženja i ažuriranje letnjih redova vožnje neće se raditi (jedini izuzetak mogu biti zaduženja novih IK-218M, ukoliko ih dobiju u narednom periodu, jer verujem da će interesovanja za to biti). Odmah po dobijanju zimskih redova vožnje, odradiću upoređivanje sa prošlogodišnjim i uneti eventualne izmene, a tada će biti ažurirani i redovi vožnje/trase za linije koje saobraćaju preko Slavije, kao i izmene do kojih će doći početkom naredne faze radova u Ruzveltovoj, čime će 1. septembar biti dočekan spremno.
Smiley
Site Admin

Post by Smiley » 30 Sep 2017, 22:13

Pretnjama i nedoličnom rečniku (u obraćanju drugim članovima) nema mesta na ovom forumu. Član Miroslav94 se zato od večeras više ne druži sa nama.
Darko
Site Admin
Been thanked: 8 times

Post by Darko » 08 Oct 2017, 13:58

Veliki update("ispod haube") je napravljen. Nisu sve funkcije još operativne no uključio sam forum da ne bude bezveze offline, pa polako uključujem i dodatke. Kada završim prijaviću eventualne probleme itd ali mislim da će sve biti ok.
http://www.gspbeograd.net
Darko
Site Admin

Post by Darko » 08 Oct 2017, 15:02

Vraćeno je sve sem jedne stvari - srpski jezik :)

Nažalost autor jezičkog paketa još nije prilagodio isti novoj verziji tako da čim isti to odradi dodajem srpski ponovo.

Ako primetite neki problem u radu, prijavite.
Darko
Site Admin

Post by Darko » 08 Oct 2017, 19:51

Za sada neke od novosti(biće ih još nakon testiranja itd):

1. Linkovi - nema potrebe više za dodavanjem kodova u porukama itd i nismo ograničeni samo na Youtube. Dakle Facebook, Instagram, bilo šta ako hoćete da okačite, samo iskopirate link i to je to.
2. Tagujte nekoga - ukoliko u toku pisanja posta hoću da kažem da sam danas video Božidara kako slika tramvaj to mogu dodajući "@" ispred nick-a, tj kad stavite znak "@" i krenete da kucate nečiji nik pojaviće se lista sa imenima. Prosto kliknete na ime koje hoćete i to je to. Član kojeg ste tagovali dobiće notifikaciju o tome. Dakle -> Video sam @Božidar kako slika tramvaj.
3. Torta - kad vam je rođendan uz nickname će vam stajati torta, za slučaj da je nekome promaklo ono dole sa rođendanima :D
Locked